Piszą o nas

Trzy razy tak dla Szalom Chełm
zespół w półfinale Mam Talent!
dziennik wschodni 21 października 2015

Zespół Szalom Chełm zakwalifikował się do półfinału programu TVN „Mam Talent!”. Kolejny raz, tym razem na żywo, chełmską formację zobaczymy w programie 31 października.

dziennik wschodni 21 października 2015

"W Giżycku odbył się koncert zespołu „Szalom Chełm” – półfinalisty dziewiątej edycji popularnego programu „Mam talent”.  Repertuar istniejącej od trzech lat formacji to głównie pieśni żydowskie.

-„Szalom Chełm” to zespół, ale także swego rodzaju projekt – mówi wokalista grupy Mariusz Matera."

Koncert „Szalom Chełm” odbył się w kościele zielonoświątkowym przy nadkomplecie widzów.

Po występie swojego zadowolenia z sukcesu artystycznego i organizacyjnego nie ukrywał Wojciech Trybek, pastor kościoła zielonoświątkowego w Giżycku.

Radio5 Giżycko

W niezwykłą podróż muzyczną i taneczną zabrały dzisiejsze koncerty, które odbyły się na scenie letniej BCK. "Szalom Chełm" z Chełma oraz tatarski zespół "Buńczuk" z Białegostoku, zainaugurowały Festiwal Kultur, odbywający się w ramach "Warszawy Singera".

biłgorajska.pl

9 i 11 listopada w Petersburgu wystąpiły aż dwa polskie zespoły – „Szalom Chełm” i „Przyjaciele”. Pod względem muzycznym nie wiele ich łączy: pierwszy wykonuje muzykę hebrajską, w związku z czym koncert odbywał się w Wielkiej Chóralnej Synagodze, drugi zaś gra polskie piosenki z różnych okresów historycznych. Jednak coś wspólnego ze sobą mają i ten element jest bardzo ważny, żeby nie powiedzieć kluczowy – muzycy. Właśnie z dwoma z nich – Mariuszem Materą i Bogdanem Deptą – udało nam się porozmawiać tuż po koncercie, który odbył się 11 listopada w Domu Uczonych.

więcej tutaj:

http://gazetapetersburska.org/wp/language/pl/piosenka-jest-dobra-na-wszystko-zespol-przyjaciele-o-muzyce-rosji-i-programie-mam-talent/